Укладання договору між учасником та організатором державної закупівлі в ПроЗорро

Проведення процедури публічної закупівлі не є можливими без використання системи ПроЗорро. Самі торги проходять не на цій платформі, а на електронних майданчиках, що надають учасникам широкий функціонал, якого достатньо для того, щоб підготувати заявку та надіслати її на розгляд замовникові процедури.

Самі публічні закупівлі проходять за стандартним алгоритмом, згідно зі всіма вимогами, що прописані в законодавстві України. Варто нагадати, що тендерна закупівля є обов’язковою лише для тих компаній та організацій, які будуть закуповувати товари або ж об’єкти, використовуючи державне фінансування.

Для ознайомлення зі всіма оголошеннями, доступними на електронних майданчиках, достатньо перейти сюди sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property. Максимально популярним напрямком є реалізація майна боржників і такі аукціони можна знайти на сайті енергетичної біржі України та ще більш як 10-ти майданчиках, що мають офіційну акредитацію в ПроЗорро.

Говорячи ж про порядок дій, якого варто дотримуватися при підписанні договору між замовником та переможцем в тендерному замовленні, потрібно пам’ятати про те, що контрагенту потрібно надати тендерний пакет документації, в якому повинна бути наступна інформація:

Дані про предмет закупівлі – це детальний опис лоту, його характеристик, вартості та інших моментів, що є важливими до ознайомлення:

  • Найменування переможця в торгах – це та особа, яка візьме на себе обов’язки постачальника та буде надавати послуги, згідно з умовами, прописаними в договорі;
  • Географічне положення переможця в торгах – важливо розуміти, де саме веде свою діяльність виконавець та за яким принципом він буде надати свої послуги. Окрім місця проживання, потрібно вказати контактні дані;
  • Реєстраційний номер – це обов’язкова умова для виконавця, незалежно від того, буде він постачати товари, надавати послуги або ж виконувати певні роботи;
  • Кінцева вартість – це та сума, що прописується в договорі та на яку можуть опиратись обидві сторони;
  • Дані про договір – сюди можна віднести сам номер підписаного договору, дата, коли було завірено угоду та термін, протягом якого вона буде залишатися актуальною.

Важливим етапом, який варто враховувати, проведення тендерного комітету, завдання якого полягає в тому, щоб перевірити зареєстрований звіт про укладену угоду. 

Додатково, електронним майданчиком може вимагатися завантаження протоколу, в якому є інформація про затвердження відповідного договору на вищому рівні. Це актуально не завжди, але учасник повинен розуміти, що подібна вимога може бути присутня і до цього варто бути готовим.

Що стосується інших моментів, пов’язаних з укладанням домовленостей, то вони є скоріш другорядними, тому не потребують якогось досконального ознайомлення.

Які лоти з земельними ділянками можна знайти в ПроЗорро

Використовуючи один з акредитованих електронних майданчиків, у користувача є чудова можливість ознайомитися зі списком оголошень про проведення торгів та аукціонів в будь-якому  напрямку. 

Продаж землі вважається одним з напрямків в торгах, що має величезний попит. В цьому є велика заслуга відкриття ринку землі, що викликав велику зацікавленість в земельних ділянках сільськогогосподарського призначення.

На електронних майданчиках, ви можете знайти три основні процедури, це:

  • Продаж земельної ділянки – це означає, що переможець торгів сплачує повну вартість такого об’єкту й отримує його в постійне користування;
  • Оренда земельної ділянки – це тимчасове право на користування земельними ресурсами, за які потрібно сплачувати кошти на щомісячній основі;
  • Мала приватизація земельних ділянок – це процедура, що дозволяє перевести державне майно до користування в приватний сектор. Це можливо лише за умови дотримання закону, в якому також йдеться мова про легальну процедуру малої приватизації.

Самі ж земельні ділянки можуть відрізнятися за своїм призначенням, що також потрібно враховувати.

Коли потрібно надати тендерну документацію в ПроЗорро

Надання повного пакету документів є обов’язковим пунктом для участі в будь-якому форматі електронних торгів.

Документи потрібно завантажувати до системи вже в момент реєстрації, що дозволить зекономити час безпосередньо при підготовці цінової пропозиції для участі в торгах.

Говорячи ж безпосередньо про участь в державних закупівлях або ж іншій формі електронних торгів, учаснику залишається лише додати вже завантажений документ, до якого входить весь тендерний пакет документації.

Важливою умовою є також сплата гарантійного та реєстраційного внесків. що повинна робитися в момент подачі тендерної документації для участі в торгах.