Приватизація заводів Укрспирту на відкритих аукціонах майданчика УУБ

У жовтні розпочалась приватизація підприємств «Укрспирт» в системі «Прозорро.Продаж» https://sale.uub.com.ua/filter/alcohol-industry. Першим лотом був Немировський завод, коттрий розташований у Вінницькій області. Кожен з них планує продати 78 таких об’єктів в електронній торговій системі.

Інтерес інвесторів до цього майна та конкуренція на ринку зростає, тому поспішайте пройти реєстрацію на офіційному сайті «Української універсальної біржі» для участі в аукціонах.

Приватизація фабрик«Укрспирт» в системі Prozorro. Продажі

Під приватизацією розуміється продаж підприємств, незавершене будівництво, будівлі, частки в компаніях, що належать до державної або комунальної власності. Останніми роками цей процес в Україні набирає кругообігу. Таким чином, виходить не лише поповнення бюджету країни, а й збільшення кількості робочих місць, доходів підприємств та обсягів продукції, яку вони виробляють.

Зараз потроху об’єкти ДП «Укрспирт» вводяться в систему Prozorro sale.uub.com.ua. До середини грудня 13 заводів виявили своїх власників. Кожному з них планується продати 41 об’єкт алкогольної галузі. Разом вони можуть виробляти близько 36 млн. л. на рік.

Процес приватизації у сфері «Укрспирту» регулюється Законом, якій зв’язаний з реформуванням алкогольної галузі, програмами трансформації на 2020-23 роки та відповідною стратегією.

Також найближчим часом у системі Prozorro.Sales з’являться об’єкти Державного концерну «Укрспирт». Від цієї організації 37 фабрик будуть поступово продаватися на електронних аукціонах.

Але важливо пам’ятати о том, що вони не є індивідуальними юридичними особами, тому приватизувати дозволяється лише певне майно — будівлі та виробничі приміщення. Однак вони забезпечують повний цикл виробництва. Отже, придбання заводу «Укрспирт» є виграшною інвестицією.

Для потенційних клієнтів надаються певні дані:

  1. зберегти вид діяльності до 01.07.2021;
  2. залишити 70% працівників до 01.07.2021;
  3. якщо на території є цивільні охоронні структури, найновіший власник зобов’язується їх утримувати.

Приватизація лікеро-горілчаних заводів — переваги для інвесторів

Завдяки приватизації лікеро-горілчаних заводів ринок демонополізується та залучаються нові інвестори. Верховна Рада, Кабінет Міністрів та Фонд державного майна розпочали цей процес, щоб вирівняти ситуацію тотальної корупції, яка існує у цій сфері вже багато років.

Близько 150 галузей залежать від алкогольної галузі. Окрім споживання їжі та медичних препаратів, воно є важливим для паливно-енергетичного сектору.

Заводи «Укрспирт» роблять етиловий, неденатурований спирт-ректифікат, вуглекислий газ, біоетанол, сивушні олії, антисептичні вироби. Також ці підприємства можуть поставляти високоякісні алкогольні напої завдяки майстерням з відповідним обладнанням для виробництва алкогольних напоїв.

Приватизація «Укрспирту»» захоплює тим, що фабрики підприємства мають величезні потужності та асортимент, який експортується до Грузії, Туреччини, В’єтнаму, Туркменістану, Угорщини, Польщі, Австрії та інших країн. Також у майбутньому планується розтягнути зовнішні ринки збуту.

Спирт дозволяється виготовляти з різноманітної сировини, зокрема із зерна, непридатного для кормів, та патоки — відходів виробництва цукру. Підприємства мають сертифіковану систему контролю якості та безпеки.

Підприємства мають вигідне розташування — в аграрних регіонах, тому їх дозволяється використовувати як виробничі майданчики або ліфти. Але об’єкти, які треба ліквідувати, зацікавлять інвесторів, які хочуть побудувати на їх основі інші виробничі потужності та логістичні центри.