Особливості та переваги електронних торгів в Україні

Головною особливістю електронних торгів в Україні являється те, що прийняти в них участь можна лише дистанційно, тобто через Інтернет. Всі учасники повинні мати електронний цифровий підпис, так як він буде потрібен для підписання електронного договору купівлі-продажу.

Переваги та недоліки електронних аукціонів

Електронні державні аукціони характеризуються такими перевагами:

·        для участі в електронних торгах не потрібно навіть нікуди їхати, придбати необхідний об’єкт можна через Інтернет;

·        завдяки тому, що торги проводяться дистанційно, його організатору не потрібно буде знаходити площу для їх проведення та нести інші витрати;

·        на електронному аукціоні ризик змови зведений до мінімуму, так як всі учасники закодовані за допомогою цифрового коду;

·        відкриті електронні торги забезпечують чесну конкуренцію між учасниками в боротьбі за лот;

·        учасники самі визначають вартість лоту за допомогою своїх ставок, що забезпечує формування справедливої ринкової ціни.

Але варто розглянути і недоліки електронних торгів. Головний недолік – це можливі складності формального характеру. Вони можуть з’явитися у тих, хто бере участь в торгах вперше. Потрібно буде витратити достатньо часу для того, щоб вивчити умови участі в торгах та правила роботи торгівельної платформи. Допомогти розібратися в системі та відповісти на питання, що з’явилися у учасників, можуть менеджери торгівельного електронного майданчику.

Також недоліком електронної торгівлі являється наявність ризику технічного збою. Завдяки інноваційним технологіям, що відрізняються особливою надійністю, такий ризик є дуже малим, проте пам’ятати про нього все одно потрібно. Але, незважаючи на недоліки, електронні торги – це надійний інструмент боротьби з корупцією та зручний спосіб придбання необхідного майна без будь-яких корупційних схем.

Продаж боргового майна

Крім цього, необхідно знати, що є таке майно, яке може бути реалізоване лише на державному електронному аукціоні. Це деревина, майно збанкрутілих підприємств, банків та фізичних осіб – боржників. Це встановлено діючим українським законодавством.

Раніше боргове майно продавалося по прямим договорам по заниженій вартості, від чого страждав сам боржник та кредитори, які не могли отримати достатню кількість грошей для перекриття боргу. Відтепер реалізація такого майна можлива лише на відкритих та прозорих державних торгах. Завдяки вільній конкуренції між учасниками аукціону на лот встановлюється чесна ціна. Більш детальніше про особливості державних аукціонів в Україні можна дізнатися тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-kupt-dub-kruglyak-v-ivano-frankivsku-na-prozorrosale/.

Таким чином, державні електронні торги – це зручний та вигідний інструмент для купівлі майна, що знаходиться в державній власності. Це можливість придбати цікавий об’єкт без будь-яких корупційних схем.